Upės pavadinimas Trukmė dienomis*
Verknė
1-4
Merkys
1-4
Šalčia
2-3
Visinčia
3
Grūda
1-2
Neris
1-3
Ne vasaros sezono upės
Nuo Rugsėjo 2 d. iki Gegužės 31 d.
Ūla
2-4
Širvinta
1-3
Žeimena
2-4
Vokė
1
Vilnelė
1-2
Siesartis
2
Musė
1-2
Lakaja ir jos ežerynas
2-4
Varėnė
1-3
Jiesia
1

*Tai tėra rekomendojama plaukimo trukmė, kuria galima derinti pagal Jūsų norus bei sugebėjimus.

Maršrutai

Grūda

Upės Grūda vertinimas 6 balų sistemoje
Sudėtingumas

3

Kraštovaizdis

5

Susisiekimas

4

Infrastruktūra

5

 
Sudėtingumas – 3 (vidurupyje ramus plaukimas, nors ir labai vingiuota upe, tolygiai sunkėti pradeda jau įplaukus į mišką žemupyje(yra užvartų greitoje srovėje) , pats įdomiausias, paskutinis ištisinių rėvų kilometras prieš santaką su Merkiu)

Kraštovaizdis – 4/5+ (vidurupyje savo vingiais primenanti Šalčią upė, įtekėjusi į spygliuočių mišką tiesiog pakeri ir nepalieka abejingo nė vieno vandens turisto)

Susisiekimas – 4 (į plaukimo pradžią ir pabaigą veda asfaltuotas kelias)

Infrasruktūra – 5 (upė teka Dzūkijos Nacionalinio parko teritorijoje,  tad ir infrastruktūra išvystyta pakankamai neblogai. Yra įrengtų stovyklaviečių, aplink nemažai kaimo turizmo sodybų) Vertinimas yra subjektyvus ir galioja tik Lietuvos upių palyginimui, o upės sudėtingumas neturi nieko bendro su tarptautiniu upių kategorijų vertinimu.
Vertinimo aprašas

Grūda – nuostabios gamtos fone besiraitantis itin vingiuotas, pačiame žemupyje sraunus ir rėvėtas upelis, kuriame netrūksta užvartų, vietinės reikšmės lieptelių ir tiltelių puikiai tinka pavasariniams ar rudeniniams vienos dienos plaukimams jau prakutusiems vandenininkams. Taip pat tai gali būti dviejų dienų žygio, pratęsiant plaukimą Merkiu sudėtinė dalis.

Baidarių rezervacija

Žygių baidarėmis Grūda maršrutai: