Upės pavadinimas Trukmė dienomis*
Verknė
1-4
Merkys
1-4
Šalčia
2-3
Visinčia
3
Grūda
1-2
Neris
1-3
Ne vasaros sezono upės
Nuo Rugsėjo 2 d. iki Gegužės 31 d.
Ūla
2-4
Širvinta
1-3
Žeimena
2-4
Vokė
1
Vilnelė
1-2
Siesartis
2
Musė
1-2
Lakaja ir jos ežerynas
2-4
Varėnė
1-3
Jiesia
1

*Tai tėra rekomendojama plaukimo trukmė, kuria galima derinti pagal Jūsų norus bei sugebėjimus.

Maršrutai

Ūla

Upės Ūla vertinimas 6 balų sistemoje
Sudėtingumas

2

Kraštovaizdis

5+

Susisiekimas

4

Infrastruktūra

5

 
Sudėtingumas – 2 (kadangi tai populiariausia Lietuvos upė, medžių užvartos joje operatyviai pašalinamos, tad ir plaukti šia upe nėra sudėtinga. Po geležinkelio tiltu esanti rėva, gerokai sumažėjusi, nebeliko ir armatūros, anksčiau neretai kėlusios grėsmę brezentinėms baidarėms)

Kraštovaizdis – 5+ (be jokios abejonės tai viena gražiausių Lietuvos upių, užburianti nepakartojamais skardžiais ir spygliuočių miškais)

Susisiekimas – 4 (yra nemažai patogių privažiavimų, dažniausiai pusėtinu žvyrkeliu)

Infrastruktūra – 5 (upė suženklinta, yra kelios stovyklavietės, bei galimybės apsistoti kaimo sodybose) Vertinimas yra subjektyvus ir galioja tik Lietuvos upių palyginimui, o upės sudėtingumas neturi nieko bendro su tarptautiniu upių kategorijų vertinimu.
Vertinimo aprašas

Ūla – viena gražiausių Lietuvos upių, Gudų girios tankmėje tekanti pro daugybę laiko mažai paliestų senųjų dzūkų kaimų, kerinti keliautojus nuostabiais pušynais bei aukštais smėlėtais skardžiais. Kurį laiką praplaukti Ūla buvo mados ir prestižo reikalas dažnam lietuviui, kas sąlygojo ir nemažą atsitiktinių, nieko bendra su vandens turizmu neturinčių asmenų susidomėjimą šia pramoga  bei vis didėjančius šiūkšlių kalnus trapiose šios gražuolės pakrantėse.

Baidarių rezervacija

2-4 dienų žygiai baidarėmis Ūla:


Pastaruoju metu, Dzūkijos Nacionalinio parko direkcijai pakėlus leidimo plaukti upe kainą iki 20 litų padėtis pasitaisė. Tad jeigu Jūs esate tikri gamtos mylėtojai ir neplaukėte šia upe, būtinai ištaisykite savo klaidą.

Žygius organizuojame gegužės ir rugsėjo mėnesiais visomis, o nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. - tik darbo dienomis.

Už plaukimą Ūla Dzūkijos Nacionaliniam parkui mokamas 20 litų mokestis vienam asmeniui.