Upės pavadinimas Trukmė dienomis*
Verknė
1-4
Merkys
1-4
Šalčia
2-3
Visinčia
3
Grūda
1-2
Neris
1-3
Ne vasaros sezono upės
Nuo Rugsėjo 2 d. iki Gegužės 31 d.
Ūla
2-4
Širvinta
1-3
Žeimena
2-4
Vokė
1
Vilnelė
1-2
Siesartis
2
Musė
1-2
Lakaja ir jos ežerynas
2-4
Varėnė
1-3
Jiesia
1

*Tai tėra rekomendojama plaukimo trukmė, kuria galima derinti pagal Jūsų norus bei sugebėjimus.

Maršrutai

Siesartis

Upės Siesartis vertinimas 6 balų sistemoje
Sudėtingumas

3+

Kraštovaizdis

4

Susisiekimas

4

Infrastruktūra

1

 

Sudėtingumas - 3+ ( stipri srovė, dažnos medžių užvartos reikalauja dėmesingumo bei susikaupimo ir iš patyrusių vandens turistų, turintiems mažiau patirties baidarininkams įgūdžių stygius ir blaškymasis išvydus per visą upę gulintį rąstą neretai baigiasi maudynėmis ir baidarės traukimu iš po rąstų.)

Kraštovaizdis - 4 (miškų plaukiant Siesarčiu mažai, upė dažniausiai smagiai vinguriuoja tarp kalvotų pievų, pakrantės daugiausiai apaugusios lapuočiais. Sodybų matomų iš upės nedaug, tad norintiems atitrūkti nuo civilizacijos ši upė turėtų patikti...

Susisiekimas - 4 ( prie upės veda keletas ją kertančių žvyruotų kaimo keliukų, kurių pravažumas pavasarį gerokai suprastėja.)

Infrastruktūra - 1 (infrastruktūros pritaikytos vandens turizmui nėra, arba tiksliau ji bus tokia kokią patys plaukdami susikursite darbščių rankų, aštrių kirvių, bei turistinės išmonės pagalba.)

Vertinimas yra subjektyvus ir galioja tik Lietuvos upių palyginimui, o upės sudėtingumas neturi nieko bendro su tarptautiniu upių kategorijų vertinimu.
Vertinimo aprašas

Begalės užvartų, stipri srovė ir po medžių šakomis paspausta, liūdnai į dangų dugnu žvelgianti baidarė įprastas reiškinys šioje upėje. Kadangi, Siesartis teka per pelkėtą teritoriją, nakvynę šioje upėje susirasti taip pat nėra paprasta.

Upė praplaukiama ir vasaros viduryje, tačiau daugiausia adrenalino gausite plaukdami ja pavasarį ar po didesnių liūčių. Labai rekomenduojame visiems išbandymų ištroškusiems vandenininkams.

Baidarių rezervacija

Žygių baidarėmis Siesarčiu maršrutai:


Kur atvykti :

Važiuojant 115 Molėtų - Ukmergės  plentu Jus pasitiktume prie posūkio į Želvą ir palydėtume iki šalia esančios sodybos, kur Jūs paliktumėte savo automobilius. Išplaukimo vieta už keliasdešimties metrų nuo sodybos.

Žygiai organizuojami pavasari ir rudenį visomis, o vasarą tik darbo dienomis.