Upės pavadinimas Trukmė dienomis*
Verknė
1-4
Merkys
1-4
Šalčia
2-3
Visinčia
3
Grūda
1-2
Neris
1-3
Ne vasaros sezono upės
Nuo Rugsėjo 2 d. iki Gegužės 31 d.
Ūla
2-4
Širvinta
1-3
Žeimena
2-4
Vokė
1
Vilnelė
1-2
Siesartis
2
Musė
1-2
Lakaja ir jos ežerynas
2-4
Varėnė
1-3
Jiesia
1

*Tai tėra rekomendojama plaukimo trukmė, kuria galima derinti pagal Jūsų norus bei sugebėjimus.

Maršrutai

Verknė

Upės Verknė vertinimas 6 balų sistemoje
Sudėtingumas

2+

Kraštovaizdis

5

Susisiekimas

5+

Infrastruktūra

5

 

Sudėtingumas – 2 /3 (pagrindinės kliūtys - karts nuo karto pasitaikančios medžių užvartos ,užtvankos, pakankamai greita upės tėkmė,  didelis vingiuotumas)

Kraštovaizdis -  4 / 5+ (upės gamtovaizdis itin įvairus,  vyrauja lapuočiai, tačiau  pasitaiko  ir pušynų,  kai kuriems plaukikams nusišypso laimė pamatyti gerves)

Susisiekimas – 5+ (itin patogus ir lengvai pasiekiamas maršrutas Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Prienų gyventojams, taip pat yra galimybė, reikalui esant, nutraukti plaukimą prie vieno iš tiltų

Infrastruktūra – 5  (visada maloniai kviečiame nakvoti mūsų stovyklavietėje prie Verknės Pikelionyse, galime pasirupinti maisto tiekimu (lietuviška virtuvė), užsisakant plaukimą iš anksto nakvynę kaimo turizmo sodyboje, kaip trūkumą galima paminėti vietų tinkamų nakvynei stygių plaukiant daugiau nei tris dienas.

Vertinimas yra subjektyvus ir galioja tik Lietuvos upių palyginimui, o upės sudėtingumas neturi nieko bendro su tarptautiniu upių kategorijų vertinimu.
Vertinimo aprašas

Labai įdomi ir graži, visiškai netinkama nosies krapštymui upė, o ir alaus atsigerti, geriau stabtelėti krante. Gana stipri srovė, karts nuo karto pasitaikančios užvartos ar vietinės reikšmės tiltukas, neleidžia prarasti budrumo ir ramiai mėgautis nuostabia gamta.

Upės vaizdai

Baidarių rezervacija


1-4 dienų žygiai baidarėmis Verknės vidurupiu ir žemupiu:Žygiai organizuojami visais metų laikais, visomis savaitės dienomis.

Kur atvykti:

Į mūsų stovyklavietę Pikelionyse, Prienų rajone (važiuoti Vilniaus - Prienų plentu, tarp 75-76 km sukti į kairę (bus nuoroda į kaimo turizmo sodybą), pavažiavus kelis šimtus metrų žvyrkeliu išvysite mūsų stovyklavietės iškabą)